23 lipca 2017

Muzeum Saperskie

Muzeum Saperskie powstało w sierpniu 2010 roku w oparciu o zbiory specjalistycznej firmy saperskiej Explosive s.c. Prace Wyburzeniowe i Minerskie.

Jest ono efektem ponad 20 lat pracy saperskiej i wymiany eksponatów z innymi firmami i grupami o podobnym profilu działania, działających na terenie całej Europy. Pasja właścicieli Explosive s.c. pozwoliła na stworzenie początkowo kolekcji, a następnie muzeum o bardzo ciekawej tematyce obejmującej zakres od sprzętu saperskiego po różnego typu amunicję, bomby, miny itp.

Muzeum Saperskie od samego początku tworzone jest nie tylko jako ekspozycja ukazująca sprzęt saperski do wysadzania i wykrywania min oraz całej gamy pozostałości wojennych, ale także jako edukacja, młodego pokolenia, mająca ukazać czyhające na nieostrożnych, lub lekkomyślnych ludzi niebezpieczeństwo. Ekspozycje są kierowane także do pasjonatów zajmujących się tematyką historyczną i militarną.

Muzeum mieści się na terenie dawnej jednostki wojsk rakietowych. Obok Muzeum Saperskiego na miejscu zobaczyć można także Muzeum Techniki Wojskowej "Gryf" posiadające w pełni sprawne technicznie pojazdy z okresu II wojny światowej.

1 komentarz:

makroman pisze...

Interesujące miejsce, nie byłem. Czegoś ciekawego można się dowiedzieć.