2 stycznia 2012

Opuszczona siedziba Aster

Aster dawniej Aster City Cable, polski operator telekomunikacyjny. Firma, jako Grupa ASTER, oferowała swoje usługi w zakresie telewizji kablowej, telefonii oraz dostępu do Internetu od 1994 roku w Warszawie, Krakowie, w Zielonej Górze oraz okolicach. Według danych Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej ASTER miała w marcu 2009 roku ok. 370 000 abonentów (8,22% rynku) i była pod tym względem czwartą siecią kablową w Polsce. 

ASTER (jako Aster City Cable) powstała w Warszawie w 1994 z połączenia się lokalnych sieci kablowych: Sunsat, Mesat i Mescomp, a następnie rozwijała się poprzez przejęcie wielu małych sieci, m.in. sieci Autocom z Krakowa oraz Zielonogórskiej Telewizji Przewodowej. Właścicielem grupy od 8 grudnia 2006 był fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners LLP.

6 grudnia 2010 poinformowano o podpisaniu umowy o zakupie akcji spółki przez Liberty Global, spółkę matkę UPC Polska, a 5 września 2011 UOKiK wydał zgodę zezwalającą na powyższą transakcję. 2 stycznia 2012 doszło do oficjalnego połączenia Aster z UPC Polska....
"Dzień dobry. A na wypadek gdybyśmy się już potem nie widzieli – dobry wieczór i dobranoc."Brak komentarzy: